Kurs prowadzenia działalności gospodarczej na programie Comarch Optima

Prowadzenie małej firmy

Kurs dotyczy prowadzenia firmy na programie Optima z naciskiem na samodzielne rozliczanie podatków i wykorzystanie nowych technologii internetowych.

Kurs trwa:
2 dni
Cena netto: 
1,200.00 PLN

Oprogramowanie

Wykorzystywane licencje

Częstotliwość

co miesiąc

Dziedzina szkolenia

Cena grupowa netto: 

1 200.00

Cena indywidualna netto

7 200.00

Przedmiotem kursu jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej o charakterze usługowym w oparciu o program Comarch ERP Optima moduł Faktury.

Szkolenie omawia możliwości wykorzystania programu komputerowego przy prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej, w szczególności wystawianie dokumentów sprzedażowych i zaliczkowych, ewidencja wpływów i zapłat, ewidencja kosztów, prowadzenie książki przychodów i rozchodów. Dostarcza wiedzy potrzebnej do samodzielnego rozliczania podatków. Przedstawia zastosowanie współczesnych trendów technologicznych, w tym e-Faktury, Cloud, księgowość internetowa.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób prowadzących lub rozpoczynających niewielką działalność gospodarczą o charakterze usługowym (bez ewidencji stanów magazynowych), którzy rozważają wykorzystanie programu Comarch ERP Optima.

Geneza kursu

Własna działalność gospodarcza to doskonała alternatywa zatrudnienia. Jeśli znasz się dobrze na swoim fachu i potrafisz dotrzeć z ofertą do klientów to w niedługim czasie jesteś w stanie osiągnąć zarobki porównywalne do zatrudnienia na etacie. Korzyść jest tym większa, gdy uwzględnić swobodę w zarządzaniu własnym czasem. Nawet jeśli początkowo wymaga to dużego wysiłku i nakładu pracy to inwestujesz wyłącznie w siebie.

Kapitalizm w Polce doprowadził do spadku zaufania wobec dużych firm, wyemigrowaniu wielu zdolnych ludzi za granicę i przemianowaniu się rzemieślników na biznesmenów. Stwarza to dobre warunki do rozpoczęcia swojej działalności gospodarczej. Konkurencja wśród małych firm jest niewielka, brak jest wykwalifikowanych fachowców i doradców, coraz częściej wolimy załatwiać sprawy w małych firmach, gdzie można liczyć na indywidualne traktowanie i uczciwość.

Równolegle z rozpoczęciem działalności warto zaopatrzyć się narzędzie, które ułatwi rejestrację zdarzeń gospodarczych i kontrolę płatności, a przede wszystkim zagwarantuje prawidłowe rozliczanie podatków.

Zakres szkolenia

Na szkoleniu zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • Zapoznanie z programem Comarch ERP Optima stacjonarnym i w chmurze
  • Wystawianie dokumentów sprzedażowych (faktury, zaliczki, proformy)
  • Wprowadzanie dokumentów kosztowych (rejestr VAT)
  • Wysyłka faktur elektronicznych (e-faktury)
  • Prowadzenie Książki Przychodów i Rozchodów
  • Tworzenie deklaracji VAT

 

Brak wyznaczonych terminów
Zgłoś zainteresowanie »

Strona stara się pozycjonować na frazy:

comarch faktury
szkolenie optima faktury
kurs prowadzenia działalności gospodarczej
program do faktur
jednoosobowa działalność gospodarcza
programy do fakturowania
księga przychodów i rozchodów program
księgowość uproszczona
prowadzenie księgowości w małej firmie
Dziękujemy za odwiedziny
Stale pracujemy nad poprawianiem naszej oferty. Czy zechciałbyś nam w tym pomóc na pożegnanie?